foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+381 11 2160 752
sah.zurn@yahoo.com

R A D

Šahovski klub

logo

Do 1995. godine, ekipna takmičnja su se odvijala u "mešovitim sastavima", u kojima su pored muškaraca igrale i po dve žene. Te godine otpočelo se sa ekipnim takmičenjima žena i to tako što su u početku ekipe brojale po tri šahistkinje, a kasnije je taj broj povećan na četiri.

Ekipa RAD-a jedina je koja je od te 1995. godine učestvovala u svim takmičenjima Prve lige za žene i to sa rezultatima koji su bili veoma značajni. Pored dobrih, povremeno odličnih rezultata, treba naglasiti još dve posebne karakteristike: učešće šahistkinja najvišeg međunarodnog ranga, ali i, ono što je još važnije, velika briga o mladim šahistkinjama koje su imale priliku da veoma rano zaigraju u najjačem ekipnom takmičenju i one su, po pravilu, opravdavale očekivanja.

 

slide rad03
Šampionska ekipa Šahovskog kluba Rad
Mirjana Marić, Natalija Kiselova, Boris Avrukh, Alisa Marić, Antoaneta Stefanova, Sanja Vuksanović

 

Evo pregleda svih ekipnih rezultata od 1995 do 2014. godine.

1995. god.

Kup (Bečići): 1. Agrouniverzal, 2. Partizan Telefonija, 3. RAD T&M (Nana Aleksandrija, Sanja Vuksanović, Gordana Marković, Antonina Dragašević)

Liga (Tivat): 1. Goša, 2. Agrouniverzal, 3. RAD T&M (Nana Aleksandrija, Sanja Vuksamović, Gordana Marković, Tanja Vujanović)

1996. god.

Kup šampiona (Smederevska Palanka): 1-2. Merani (Gruzija) i Agrouniverzal, 3. Empils (Rusija), 7. RAD (Nana Joseliani, Sanja Vuksanović, Gordana Marković, Zorica Nikolin)

Kup (Budva): 1. Agrouniverzal, 2. Niš, 3. Partizan KLM, 4. RAD (Nana Joseliani, Sanja Vuksanović, Gordana Marković)

Liga (Vrnjačka Banja): 1. Partizan KLM, 2. Goša, 3. Agrouniverzal, 5. RAD (Margarita Vojska, Sanja Vuksanović, Gordana Marković)

1997. god.

Kup (Ulcinj): 1. Šahmatik, 2. BAS, 3. Goša, 11. RAD “Škola šampiona” (Jelena Miloradović, Radmila Kovačević, Marijana Savić)

Liga (Nikšić): 1. Šahmatik, 2. Partizal KLM, 3. BAS, 9. RAD “Škola šampiona” (Korina Peptan, Jelena Miloradović, Radmila Kovačević, Marijana Savić – prosečno 16 godina)

1998. god.

Liga (Beograd): 1. BAS, 2. Šahmatik, 3. Goša, 8. RAD “Škola šampiona” (Korina Peptan, Jelena Miloradović, Radmila Kovačević, Marijana Savić, Jelena Popović)

1999. god.

Liga (Vrnjačka Banja): 1. Agrouniverzal, 2. BAS, 3. Partizan, 5. RAD “Škola šampiona” (Korina Peptan, Jelena Miloradović, Marijana Savić, Radmila Kovačević, Ljilja Drljević – prosečno 17 godina)

2000. god.

Liga (Kragujevac-Šumarice): 1. BAS, 2. Agrouniverzal, 3. Goša, 4. RAD “Škola šampiona” (Aleksandra Kostenjuk, Jelena Miloradović, Marijana Savić, Jelena Popović, Sandra Đukić,12 godina)

2001. god.

Liga (Herceg Novi): 1. Agrouniverzal, 2. BAS, 3. Internet CG, 10. RAD “Škola šampiona” (Marijana Savić, Jelena Miloradović, Ljilja Drljević, Tamara Kezele)

2002. god.

Liga (Budva): 1. RAD (Alisa Marić, Antoaneta Stefanova, Jelena Dembo, Natalija Kiselova, Sanja Vuksanović, Mirjana Marić)

Kup šampiona (Turska): 1. BAS, 2. Ladia Kazan, 3. Chess Club NTN Tbilisi, 5. RAD (Alisa Marić, Antoaneta Stefanova, Jelena Dembo, Natalija Kiselova, Sanja Vuksanović, Mirjana Marić)

2003. god.

Liga (Budva): 1. BAS, 2. Internet CG, 3. RAD (Alisa Marić, Jelena Dembo, Sanja Vuksanović, Mirjana Marić, Milena Vasić)

2004. god.

Liga (Budva): 1. BAS, 2. Internet CG, 3. Goša FSO, 6. RAD “Škola šampiona” (Mirjana Marić, Milena Vasić, Anđelija Stojanović, Jovana Erić, 12 godina)

2005. god.

Liga (Vrnajčka Banja): 1. Internet CG, 2. BAS, 3. ŽTP Beograd, 5. RAD (Kristina Fojšor, MIrjana Stamenković, Anđelija Stojanović, Jovaan Erić, Stefana Milutinović - 9 godina)

2006. god.

Kup (Vrnajčka Banaj): 1. Internet CG, 2. ŽTP Beograd, 3. BAS, 8. RAD (Sandra Đukić, Jovana Vojinović, Jovana Erić, Stefana Milutinović)

Liga (Zlatibor): 1. BAS, 2. Spartak, 3. ŽTP Beograd, 4. RAD (Ana Muzičuk, Sandra Đukić, Jovana Vojinović, Jovana Erić – prosečno 15,5 godina)

2007. god.

Liga (Zlatibor): 1. Radnički Rudovci, 2. BAS, 3. Spartak, 4. RAD (Ana Ušenjina, Jovana Vojinović, Sandra Đukić, Jovana Erić)

2008. god.

Liga (Subotica): 1. Radnički Rudovci, 2. BAS, 3. Jugović, 4. RAD (Natalija Zdebska, Jovana Vojinović, Sandra Đukić, Jovana Erić)

2009. god.

Liga (Požarevac): 1. Radnički Rudovci, 2. BAS, 3. Jugović, 5. RAD (Jovana Vojinović, Sandra Đukić, Jovana Erić, Stefana Milutinović)

2010. god.

Liga (Novi Sad) 1. BAS, 2. Jelica, 3. Jugović, 7. RAD (Jovana Vojinović, Jovana Erić, Marijana Savić, Stefana Milutinović)

2011. god.

Liga (Valjevo): 1. BAS, 2. RAD (Marija Manakova, Jovana Erić, Jovana Vojinović, Marijana Babić, Stefana Milutinović)

2012. god.

Liga (Valjevo): 1. BAS, 2. RAD (Jovana Vojinović, Marija Manakova, Radmial Živić, Stefana Milutinović, Sanja Vuksanović)

2013. god.

Liga (Kragujevac-Šumarice): 1. Jelica, 2. BAS, 3. Jugović, 4. RAD (Marija Muzičuk, Marija Manakova, Radmila Živić, Stefana Milutinović)

2014. god.

Liga (Palić): 1. Jelica, 2. Jugović, 3. BAS, 4. RAD (Marija Muzičuk, Marija Manakova, Sanja Vuksanović, Stefana Milutinović)

2015. god.

Liga (Novi Sad): 1. Jelica, 2. BAS, 3. RAD (Marija Manakova, Mila Žarković, 3. Jovana Milošević, Stefana Milutinović)

  • prvaligasrbije2015_sl01
  • prvaligasrbije2015_sl02
  • prvaligasrbije2015_sl03
  • prvaligasrbije2015_sl04

2016. god.

Liga (Kraguejvac - Šumarice): 1. BAS, 2. RAD (Marija Manakova, Mila Žarković, Stefana Milutinović, Radmila Kovačević), 3. Jelica PEP 

 

 

POJEDINAČNI USPESI

Šampionke YUG/SRB članice RAD-a:

Sanja Vuksanović (1992), Sandra Đukić (2009), Jovana Erić (2011), Marija Manakova (2013).

  • 01 Sanja Vuksanovic sampionka 1992
  • 02 Sandra Djukic sampionka 2009
  • 03 Jovana Eric sampionka 2011
  • 04 Maria Manakova sampionka 2013

 

Omladinske prvakinje YUG/SRB članice RAD-a:

Jelena Miloradović (x2), Ljilja Drljević, Jovana Erić (x2)

Kadetske prvakinje YUG/SRB članice RAD-a:

Radmila Kovačević, Jovana Erić (više puta), Anđelija Stojanović, Stefana Milutinović (više puta)

 

IGRAČICE ŠK "RAD" KROZ ISTORIJU 

01 Nana Alexandria 02 Nana Ioseliani 03 Corina Isabela Peptan
 Nana Alexandria   Nana Ioseliani   Corina-Isabela Peptan
 04 Margarita Voiska  05 Alexandra Kosteniuk  06 Antoaneta Stefanova
  Margarita Voiska  Alexandra Kosteniuk Antoaneta Stefanova
 07 Cristina-Adela Foisor  08 Anna Muzychuk  09 Anna Uschenina
  Cristina-Adela Foisor   Anna Muzychuk   Anna Uschenina
 10 Natalia Zdebskaja  11 Mariya Muzychuk  
  Natalia Zdebskaja  Maria Muzychuk  

 

 

01 Alisa Maric 02 Sanja Vuksanovic 03 Mirjana Maric Stamenkovic
 Alisa Marić Sanja Vuksanović  Mirjana Marić Stamenković
04 Gordana Markovic 05 Maria Manakova 06 Andjelija Stojanovic
Gordana Marković  Maria Manakova  Andjelija Stojanović
07 Jovana Eric 08 Jovana Vojinovic 09 Ljilja Drljevic
 Jovana Erić Jovana Vojinović Ljilja Drljević
10 Sandra Djukic 11 Jelena Miloradovic 12 Marijana Savic
Sandra Djukić Jelena Miloradović Marijana Savić
13 Radmila Kovacevic 14 Stefana Milutinovic 15 Mila Zarkovic
 Radmila Kovačević Stefana Milutinović  Mila Žarković
16 Jovana Milosevic    
 Jovana Milošević    

 

Kulturno-sportski centar

Kulturno sportski centar RAD

IZ RADOVE ISTORIJE

rad 30 god

 

olimpijke

Dan gradjevinara Srbije

02 zajednicki snimak nagradjenih

Zanimljivosti

tabla